Hotmail Gelen Kutusu Nasıl Açılır?


Hotmail Gelen Kutusu Nasıl Açılır?

Merhaba arkadaşlar bu sayfamızda sizler için hotmailden gelen mesajlar nasıl açılır onları anlatacağız, Öncelikle bizlere bu tarz sorular çok gelmektedir. Yeni e-posta kullanıcıları gelen kutusu açmada bir çok sıkıntı yaşamaktadır. Bizde hotmail e-posta adresi kullanıcılarına yardımcı olmak amaçlı bu yazımızı yazmaktayız. Hotmail bir e-posta servisi sağlayıcısıdır. Dünyanın en çok kullanılan ve basit arayüze sahip olan bir e-posta servisidir. E-posta kullanmak isteyen kişiler genel olarak hotmail tercih etmektedirler. Bizde yeni e-posta kullanıcıları, kullanmaya başlayanlar için bu tarz rehber yazıları paylaşmaktayız. Hotmail ile ilgili tüm sorunları ve sorularınızı bizlere sorabilirsiniz. Eğer sizde Hotmail gelen kutusu nasıl açacağınızı bilmiyorsanız gelen mailleri kontrol etmek istiyorsanız sizlere resimli olarak nasıl yapacağınızı anlattık. Hemen aşağıda detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Hotmail Gelen Kutusu Nasıl Açılır?

Hotmail gelen kutusu açma işlemini yapmak isteyenler sizlere resimli olarak nasıl yapacağınızı anlatacağız. Öncelikle hotmail gelen kutusuna giriş yapmak isteyenler kendilerine gelen mailleri kontrol etmek istemeleridir. Bu son derece önemlidir. Çünkü size e-posta yolu ile gelen mailler direkt olarak mail kutunuza düşmektedir. Bu yüzden onu aktif olarak kullanmanız gerekir. Şimdi sizlere aşağıda nasıl yapacağınızı detaylı olarak anlatalım.

  1. İlk olarak hemen outlook. live. com/owa/ adresine gitmeniz gerekmektedir. Daha sonra hesabınıza giriş yapmanız lazımdır.
  2. Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi bu sayfa karşınıza çıkacaktır. O sayfadan “Oturum Açın” butonuna tıklayınız. Tıkladıktan sonra giriş yapmanızı isteyecektir.

3. Giriş yaptıktan sonra panele gideceksiniz. Panelden zaten direkt olarak mail kutunuzu göreceksinizdir. Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi hotmail gelen kutusu’dur. Burada size gelen tüm mailleri inceleyebilirsiniz. Size başkası tarafından gönderilen mailler bu alanda yer almaktadır. Sizde hemen maillerinizi inceleyebilirsiniz.

Hotmail Gereksiz E-Posta
Bu alanda size herhangi bir değeri olmayan mailleri hotmail otomatik olarak gereksiz kutusuna atmaktadır. Bunun nedeni ise mail kutunuzda gereksiz kalabalığın olmamasıdır. Aslında bu özellik sizler için çok önemlidir. Eğer bu hesabınızı telefon üzerinde kullanıyorsanız gereksiz bildirimlerden rahatsız olabilirsiniz. Hotmail bu yüzden bunu prensip alarak böyle bir özellik geliştirmiştir. Yinede sizde gereksiz e-posta kutunuzu incelemenizi tavsiye ederiz.

Gönderilmiş Ögeler
Gönderilmiş ögeler ise sizin e-posta hesabınız üzerinden başkasına gönderdiğiniz maillerdir. Bu mailler otomatik olarak yedeklenir. Bu özelliklik son derece hayat kurtarıcıdır. Bunun sebebi ise önemli olan e-postalarınızı kaybetmeden sizin için yedekler. Bu sayede sizde dilediğiniz gibi gönderdiğiniz e-postaları kontrol edebilirsiniz. Siz silmeden o yıllarca orada yedeklenir.

Hotmail Mail Nasıl Gönderilir?
Bazı kişiler mail göndermekte sıkıntı yaşamaktadır ve bu sorular bizlere çok sorulmaktadır. Hotmail gelen kutusu işlemini yapanlar ve daha sonra e-posta nasıl gönderilir gibi tarzında sorular sormaktadır. Bizde bu sorulardan dolayı sizlere rehber tarzında böyle bir yazı yazmış bulunmaktayız. E-posta yeni kullanan kişiler nasıl mail gönderecekleri bilmemektedir. Bizde şimdi aşağıda resimli olarak hotmail üzerinden başka bir hesaba nasıl mail göndereceğinizi anlatacağız.

4. Hotmail üzerinden başkasına mail göndermek isteyenler ilk olarak “Yeni İleti” seçeneğine tıklamaları gerekmektedir. Daha sonra mail göndermeniz için bir sayfa açılacaktır. Bu sayfa ile sizde hemen mail gönderebilirsiniz. Hemen aşağıda bu sayfayı nasıl dolduracağınızı gösterelim.

Sizlere resimde gördüğünüz gibi e-posta göndermek istediğinizde dikkat etmeniz gereken noktaları açıkladık. E-posta göndermeyi bilmeyenler için yukarıdaki resimde ne yapacaklarını öğrenebilirler. E-posta üzerinden dosya, resim gibi işlemlerde yapabilirsiniz.

Eğer sizde hotmail gelen kutusu nasıl açılır ile ilgili sorular varsa bizlere yorum panelinden sorularınızı sorabilir sizlere en kısa zamanda yardımcı olmaya çalışacağız.


Yayınlanma Tarihi: 05 Ocak 2021

Kategori: Bilgi

Görüntüleme: 279 Defa

Etiketler:


Okuduğunuz şarkı sözlerinin müziklerini, Mp3'lerini indirmek ve dinlemek için : Mp3 İndir adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.